+387 33 200 222                                                                           Radićeva 8.,

71.000 Sarajevo                                                                      ks@fronta.ba

Obraćanje Rifeta Derviševića građanima Vogošće

Poštovani/a sugrađanine/ sugrađanako,

Danas je još jedan novi dan u Bosni i Hercegovini. Mi želimo da Vam čestitamo na tom danu, jer je svaki dan u životu pojedinca poseban. Međutim današnji dan i dani koji su bili u našoj zemlji u proteklih dvadeset pet godina, a tako i u našoj općini, nisu za čestitku. 

Svjedoci smo da je naša domovina mnogo propatila u proteklom periodu zbog načina vođenja države. Da je narod naše domovine uskraćen za mnoge stvari i da je Bosna i Hercegovina na putu prema boljim vremenima usporila na svim područjima. 

Prema dosadašnjim, relevantnim istraživanjima sve više ljudi napušta Bosnu i Hercegovinu. Najvećim dijelom mladi koji su osnovni pokretač i snaga svakog društva. Odlaze zato što nemaju mogućnosti da se ostvare u svojoj domovini, jer ponestaje perspektive. Oko pola miliona građana čeka na zaposlenje. 

Stanovnici Vogošće nisu izuzetak u ovoj lošoj situaciji.

Sutra je još jedan novi dan i to više ne mora da bude tako, ali da bi se stanje popravilo, potrebne su promjene. 

Vogošća treba promjene!

Najveći i najjači nosioci svih promjena u demokratskim društvima ste baš Vi, građani i građanke, i Vi odlučujete o sudbini i putanji Vaše zemlje, ma kako Vas drugi ubjeđivali.

Najbolji način protesta za loše stvari koje su urađene su izbori!

Neophodno je da svaki pojedinac izađe na izbore i glasa, jer glas svakog pojedinca znači da prihvata učešće u kreiranju budućnosti svoje zemlje.

Najveći problem su mladi i nezaposleni.

Demokratska fronta u Vogošći ima snagu, volju i način da se uhvati u koštac sa problemima lokalne zajednice. Veliki broj mladih ljudi na listi, djevojaka i mladića, prepunih ideja, poletnosti i želje za prilikama koje im do sada nisu pružene, vješto ukomponovan sa starijima koji nose iskustvo i savjete, pokazatelji su da Demokratska fronta gaji istinske vrijednosti uvažavajući svakog pojedinca i njegove želje i potrebe!

Budžet općine Vogošća mora biti razvojni!

Kao sastavni dio strategije, na prvom mjestu je poboljšanje poslovne klime u našoj općini. Takvo okruženje dovelo bi Vogošću do epiteta glavnog okupljališta investitora kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz okruženja, što rezultira otvaranjem novih radnih mjesta za stanovnike Vogošće. Za to je planiran niz radnji i projekata, kao i korištenje primjera dobre prakse drugih općina. Nas projekat da oformimo “Biznis centar“, gdje ce stručna lica  pomoći i osposobljavati mlade, obrazovani i sposobni ljudi da pišu i prave projekte, a ne da njihov potencijal propada i da se čuva u ladicama biroa za zapošljavanje! Naši mladi obučeni stručnjaci iz raznih oblasti će pomagati i biti na usluzi svim onima koji žele da započnu biznis u našoj lokalnoj zajednici.

Međutim, osnova svakog napretka, stabilnosti i razvoja jedne općine leži u tome da općina bude po mjeri svakog čovjeka, naročito djece i mladih.  Hoćemo da takav način rada i planiranja općine odaje utisak da općina misli na svoju budućnost i održivost u vremenima koja dolaze. Demokratska fronta će se, svim svojim silama i resursima, zalagati i raditi da to postigne! Jer u djeci, kao i u mladima leži budućnost svakog društva i njegovih zajednica.

Kao odgovorni građani i građanke Bosne i Hercegovine i općine Vogošća ne smijemo dozvoliti da postojeći resursi i potencijal naše općine propadaju. Općina ne smije da bude institucija koja će na potrebe svojih građana misliti samo u izbornim godinama, briga za stanovništvo je konstantna, kao što su i potrebe stanovništva konstantne! Ne smijemo dozvoliti da nam vrhunac kulturnih i sportskih zbivanja bude godišnje sedam dana kiča! Ne smijemo dozvoliti da se zadovoljavamo socijalnim primanjima i pomoćima i da mladost, poletnost i ideje propadaju. Mislite na Vašu budućnost i budućnost Vaše djece. Kuća iz koje odu mladi ljudi ostaje na starcima, a kada starci nestanu kuća ostaje prazna!

U praznim kućama nema ŽIVOTA!

Demokratska fronta nudi ideje i rješenja.

Demokratska fronta nudi mladost i život.

DEMOKRATSKA FRONTA, ZA ŽIVOT KAKAV ŽELIŠ!!

V

“VOGOŠĆA POBJEĐUJE“

Vaš načelnik, Rifet Dervišević

Obraćanje Rifeta Derviševića građanima Vogošće

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Scroll to top