Obraćanje Rifeta Derviševića građanima Vogošće

Poštovani/a sugrađanine/ sugrađanako,

Danas je još jedan novi dan u Bosni i Hercegovini. Mi želimo da Vam čestitamo na tom danu, jer je svaki dan u životu pojedinca poseban. Međutim današnji dan i dani koji su bili u našoj zemlji u proteklih dvadeset pet godina, a tako i u našoj općini, nisu za čestitku. 

Svjedoci smo da je naša domovina mnogo propatila u proteklom periodu zbog načina vođenja države. Da je narod naše domovine uskraćen za mnoge stvari i da je Bosna i Hercegovina na putu prema boljim vremenima usporila na svim područjima. 

Prema dosadašnjim, relevantnim istraživanjima sve više ljudi napušta Bosnu i Hercegovinu. Najvećim dijelom mladi koji su osnovni pokretač i snaga svakog društva. Odlaze zato što nemaju mogućnosti da se ostvare u svojoj domovini, jer ponestaje perspektive. Oko pola miliona građana čeka na zaposlenje. 

Stanovnici Vogošće nisu izuzetak u ovoj lošoj situaciji.

Sutra je još jedan novi dan i to više ne mora da bude tako, ali da bi se stanje popravilo, potrebne su promjene. 

Vogošća treba promjene!

Najveći i najjači nosioci svih promjena u demokratskim društvima ste baš Vi, građani i građanke, i Vi odlučujete o sudbini i putanji Vaše zemlje, ma kako Vas drugi ubjeđivali.

Najbolji način protesta za loše stvari koje su urađene su izbori!

Neophodno je da svaki pojedinac izađe na izbore i glasa, jer glas svakog pojedinca znači da prihvata učešće u kreiranju budućnosti svoje zemlje.

Najveći problem su mladi i nezaposleni.

Demokratska fronta u Vogošći ima snagu, volju i način da se uhvati u koštac sa problemima lokalne zajednice. Veliki broj mladih ljudi na listi, djevojaka i mladića, prepunih ideja, poletnosti i želje za prilikama koje im do sada nisu pružene, vješto ukomponovan sa starijima koji nose iskustvo i savjete, pokazatelji su da Demokratska fronta gaji istinske vrijednosti uvažavajući svakog pojedinca i njegove želje i potrebe!

Budžet općine Vogošća mora biti razvojni!

Kao sastavni dio strategije, na prvom mjestu je poboljšanje poslovne klime u našoj općini. Takvo okruženje dovelo bi Vogošću do epiteta glavnog okupljališta investitora kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz okruženja, što rezultira otvaranjem novih radnih mjesta za stanovnike Vogošće. Za to je planiran niz radnji i projekata, kao i korištenje primjera dobre prakse drugih općina. Nas projekat da oformimo “Biznis centar“, gdje ce stručna lica  pomoći i osposobljavati mlade, obrazovani i sposobni ljudi da pišu i prave projekte, a ne da njihov potencijal propada i da se čuva u ladicama biroa za zapošljavanje! Naši mladi obučeni stručnjaci iz raznih oblasti će pomagati i biti na usluzi svim onima koji žele da započnu biznis u našoj lokalnoj zajednici.

Međutim, osnova svakog napretka, stabilnosti i razvoja jedne općine leži u tome da općina bude po mjeri svakog čovjeka, naročito djece i mladih.  Hoćemo da takav način rada i planiranja općine odaje utisak da općina misli na svoju budućnost i održivost u vremenima koja dolaze. Demokratska fronta će se, svim svojim silama i resursima, zalagati i raditi da to postigne! Jer u djeci, kao i u mladima leži budućnost svakog društva i njegovih zajednica.

Kao odgovorni građani i građanke Bosne i Hercegovine i općine Vogošća ne smijemo dozvoliti da postojeći resursi i potencijal naše općine propadaju. Općina ne smije da bude institucija koja će na potrebe svojih građana misliti samo u izbornim godinama, briga za stanovništvo je konstantna, kao što su i potrebe stanovništva konstantne! Ne smijemo dozvoliti da nam vrhunac kulturnih i sportskih zbivanja bude godišnje sedam dana kiča! Ne smijemo dozvoliti da se zadovoljavamo socijalnim primanjima i pomoćima i da mladost, poletnost i ideje propadaju. Mislite na Vašu budućnost i budućnost Vaše djece. Kuća iz koje odu mladi ljudi ostaje na starcima, a kada starci nestanu kuća ostaje prazna!

U praznim kućama nema ŽIVOTA!

Demokratska fronta nudi ideje i rješenja.

Demokratska fronta nudi mladost i život.

DEMOKRATSKA FRONTA, ZA ŽIVOT KAKAV ŽELIŠ!!

V

“VOGOŠĆA POBJEĐUJE“

Vaš načelnik, Rifet Dervišević

Obraćanje Rifeta Derviševića građanima Vogošće

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Scroll to top